Тиквата била еден од поважните производи во традиционалната домашна кујна, но за жал денес тиквата се помалку се наоѓа на нашите домашни трпези.

Тиквата е богата со железо, бакар, флуор, содржи калциум, манган, цинк, соджи многу витамин Ц и Е, по содржината на каротин побогата е дури и од морковот, освен ова тивката е богата и со прехрабените влакна кои лесно се усвојуваат од страна на организмот.

Денес направете мафини од тиква за вашата фамилија

-1,5 шоља брашно

-5 големи лажици шеќер или мед

-1 прашок за пециво

-1 лажичка цимет

-пола шоља млеко или јогурт

– тиква која претходно е динстана на пареа

-1/4 шоља маслиново масло

Измешајте ги сите состојќи и по желба стевете ги во калапи за мафини, претходно премачкани со путер и печете ги мафините околу 20 мин. на 250°C.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде